Kāpēc nepieciešama ārstnieciskā masāža?

Ārstnieciskā masāža uzlabo ķermeņa fizisko stāvokli, kā arī atjauno garīgu un emocionālu līdzsvaru. Ārstnieciskajai masāžai ir būtiska loma dažādu saslimšanu ārstēšanā un profilaksē, tā mazina emocionālo spriedzi un, kā terapijas papildmetode, lieliski palīdz organismam mobilizēt savus iekšējos resursus, lai ātrāk atveseļotos.

Procedūras laikā speciālists var veikt pilnu vai daļēju ķermeņa masāžu, kā arī izmantot vai ieteikt citas terapeitiskās metodes labākam un noturīgākam rezultātam.

Ārstnieciskā masāža ieteicama pēc traumām, kā arī muskuļu un

skeleta sistēmu saslimšanām rehabilitācijas periodā.

Tā veicina asins un limfas atteci organismā, labvēlīgi iedarbojas uz ādu, muskuļiem, saitēm un kaulu sistēmu, atjauno ķermeņa kustīgumu, palīdz nervu un citu saslimšanu ārstēšanā, palīdz atbrīvoties no sāpēm, pietūkumiem, spazmām un paātrina traumēto audu atjaunošanās procesu.

Fizioterapeite pielieto ārstnieciskās masāžas laikā vairākas metodes (fascial distortion model tehnika, kinezioterapija, limfodrenāža) , kas veiksmīgi sniedz sāpju atvieglojumu un ātrāku rehabilitācijas posmu.

Ieteikumi, pirms doties pie fizioterapeita:

=> Dzert dienas laikā ūdeni savā ķermeņa normu 30 ml uz 1 kg ķermeņa svara + 500 ml ja ir bijusi masāža vai vingrošana
=> Ievērot stingri fizioterapeita ieteikumus veiksmīgam rezultātam
=> Neplānot pēc fizioterapeita apmeklējuma fiziski un garīgi smagu darbu veikšanu dārza darbus, istabu uzkopšanu, mēbeļu stumdīšanu utt.

Ineta Zaharevska
Sertificēta fizioterapeite