Pirts - svētnīca ķermeņa un dvēseles attīrīšanai

19. gadsimta vidū pirts bija katrā lauku sētā. Lai gan mūsdienās pirts vairāk nav vienīgā vieta kur mazgāties, jo katram mājās ir siltais ūdens, pirtī iešanas tradīcijas ir saglabājušās. Arī mūsdienās pirts ir kas vairāk nekā tikai miesas attīrīšana. Pirts procedūras senos laikos izmantoja, kā svētnīcu ķermeņa un dvēseles attīrīšanai no destruktīvām iedarbībām, domām.

Pirts rituālā sekojot senču dzīves gudrībām, var aizmirst ikdienas rūpes, atbrīvoties no saspringuma un atjaunot gara spēku.

Pirts ir tā vieta, kur mēs varam attīrīt ne tikai savu miesu, bet ārī garu un dvēseli. Ejot pirtiņā varam mainīt savu apziņu un kļūt citādi - brīvāki un laimīgāki.

Ieteicams apmeklēt pirts procedūras vienam vai ar tev ļoti tuvu un dvēselei saderīgu cilvēku.Jo pirts rituālu laikā notiek enerģiju apmaiņa, jums jābūt harmoniskam, gatavam attīrīšanās procedūrām un piepildījumam.

Pirts procedūrām ir jāgatavojas ne tikai psiholoģiski, bet arī fiziski. Ieteicams dzert daudz šķidruma, īpaši zāļu tējas, kas palīdz organismam efektīvāk attīrīties.

IZSILDĪŠANĀS - kāju vannīte ar sāli un sodu un miesu sasildīt uz karstās lāviniņas;

ATTĪROŠAIS SKRUBIS - attīroša noberšanās ar rozā himalaju sāli un sodas maisījumu, kas attīra ķermeni un garu;

PĒRIENS - izpērties ar bērzu pirtsslotām un norīvēšanās ar sniegu;

DZERT liepziedu un piparmētru karstu tēju;

BAROJOŠAIS SKRUBIS - ēteriskoeļļu maisījumā kafijas, medus ķermeņa procedūra;

PĒRIENS - izpērties ar ozolu pirtsslotām un norīvēties ar sniegu un aplieties ar aukstu ūdeni.

Kā fizioterapeite vienmēr saviem klientiem iesaku apmeklēt pirti, kā arī nepārtraukt pirts procedūras, ja ir sāpes muskuļos. Pirtī notiek tik svarīga ķermeņa vielmaiņu procesu aktivizēšana, pēršanas laikā un kontrasttemperatūru svārstības apasiņo orgānus un mīktos audus. Pirts ir pielīdzināma fiziskām nodarbībām un psihologa apmeklējumam.

Dziļo lauku pirts īpašā enerģētika ļauj atpūsties un smelties enerģiju. Pirts rituālā apstājas laiks un visa uzmanība tiek veltīta cilvēka labsajūtai.

Ineta Zaharevska
Sertificēta fizioterapeite

 

Bildes no personīgā arhīva

FB IMG 1615723973873

FB IMG 1615724375496

FB IMG 1615724384320